SKU: PWCUQC020
GTIN: 0990478106352
103.72 103.72 AED AED 103.72 شامل الضريبة
Not Available For Sale
  • Voltage
  • Frequency Range
  • Total Output
  • Sharing
هذه التركيبة غير موجودة.
Out of Stock
Invalid email
We'll notify you once the product is back in stock.
Added to your wishlist
Voltage: 100 - 240V
Frequency Range: 50 - 60Hz
Total Output: 35W
Sharing: 20W + 15W
Loading ...
Loading ...
BULK PURCHASE
Buy More, Save More - Bulk Purchase Deals Await! CHECK IT OUT
Powerology Cables And Chargers Crystalline Series Dual PD GaN Charger With Folding Plugs 35W PD Black
Description
Powerology Crystalline Series Dual PD GaN Charger is a super-compact charger with transparent design which gives you the possibility to fast charge 2 devices at once. It has UK 3pin foldable plug which makes it more compact and attachable to wide range of wall plugs. With its PD35W Power Delivery Technology it has the ability to charge your iPad 12.9” from 0% to 50% in just 30minutes. Built-in safeguard feature of this tiny device assures safe and reliable charging process by protecting your device from overcharging, overheating, short circuits, and voltage fluctuations.
Features
  • 50% charging iPad 12.9” in 30minutes
  • PD35W
  • Built-in safeguard
  • Folding plug
Specifications
  • Voltage: 100 - 240V
  • Frequency Range: 50 - 60Hz
  • Total Output: 35W
  • Sharing: 20W + 15W