SKU: PWCUQC012-BK
GTIN: 0990478102781
114.19 114.19 AED AED 114.19 شامل الضريبة 129.00
Not Available For Sale
هذه التركيبة غير موجودة.
Out of Stock
Invalid email
We'll notify you once the product is back in stock.
Added to your wishlist
Loading ...
Loading ...
BULK PURCHASE
Buy More, Save More - Bulk Purchase Deals Await! CHECK IT OUT
Gan Charger
Description
This product comes up with some amazing features, which are:
Dual USB-C Fast Charging Outputs
You can charge your devices more quickly than ever before thanks to the newly developed USB-C connector. You can easily charge your Apple devices quickly with the benefit of 35W power. That level of power can charge your smartphone from 0% up to 60% in just 35 minutes.
Plug Type & Cable Length
GaN Technology
Features
  • Super-Compact
  • Fast Charging
  • Dual 35W PD Output
  • 0%>60% in 35 Minutes
  • UK 3-pin Plug
  • MFi Certified Cable
  • 1.2m/4ft Charging Cable
Specifications
  • ​Input: 700V-240V, 50/60H2
  • USB-C PD Output: 35W 5V/3A, 9V/3A, 15V/2 34, 20V/1.75A, PPS:32-1IV/3A
  • USB-C 2 PD Output: 35W 5V/3A, 9V/34, 15V/2 3A, 20//1.75A, PPS: 33-17V/3A
  • USB-C7/2 Output: 27W 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.25A, 15/7.8A, 20V/1.35A + 8W 5V/1.6A
  • Total Output Power: 35W